System Rheem to szeroki wybór urządzeń grzewczych ,klimatyzacyjnych oraz akcesoriów filtracyjnych i  urządzeń nawilżających 

Urządzenia grzewcze to głównie systemy tradycyjne SGPN i kondensacyjne RGRA (górnonadmuchowe)  i RGTA (dolno i  bocznonadmuchowe)

Kondensacyjne nagrzewnice powietrza firmy RHEEM modele RGRA/RGTA służą jako komfortowe źródło ciepła w systemach ogrzewania pomieszczeń nadmuchem ciepłego powietrza, wentylacji i klimatyzacji.
Kondensacyjne nagrzewnice powietrza to urządzenia odzyskujące tę część energii cieplnej (ciepło jawne i ukryte), która w nagrzewnicach konwencjonalnych tracona jest wraz z parą wodną zawartą w spalinach.

Wymiennik ciepła.

Podstawowym elementem nagrzewnicy gazowej jest przeciwprądowy wymiennik ciepła, w całości wykonany ze stali nierdzewnej, składający się z dwóch części:

* wymiennika rurowego, ze stali nierdzewnej 409, schładzającego wstępnie spaliny,

* wymiennika ze stali nierdzewnej 29-4C, gdzie zachodzi kondensacja pary wodnej i końcowa wymiana ciepła.

Kondensacja.

Spaliny w wymienniku rurowym są wstępnie schładzane do temperatury punktu rosy. Natomiast w drugim wymienniku spaliny są schładzane poniżej temperatury punktu rosy. Powietrze powracające z instalacji kanałowej, przepływa przez wymiennik, odbierając ciepło ze spalin i schładzając poniżej temperatury punktu rosy. W wyniku tego procesu powietrze ogrzewa się do maksymalnej temperatury 55 oC, a para wodna zawarta w spalinach wykrapla się na zewnętrznych ściankach wymiennika ciepła w postaci kondensatu (czyli wody z rozpuszczonymi w niej toksycznymi związkami, które powstały w procesie spalania). Dzięki znacznemu schładzaniu spaliny opuszczające nagrzewnicę gazową osiagając temperaturę do 35 oC. Im więcej energii cieplnej uzyskuje się ze spalin, tym wyższa jest sprawność kondensacyjnej nagrzewnicy gazowej.

Przewód spalinowy.

Gazowe nagrzewnice kondensacyjne mogą być instalowane jako: z otwartą (system jednorurowy) lub z zamkniętą komorą spalania (system dwururowy). Nagrzewnice kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania dzięki całkowitemu odizolowaniu procesu spalania od pomieszczenia kotłowni, poprzez dwa osobne przewody (jeden - dla zasysanego powietrza potrzebnego do spalania, drugi - spalinowy dla odprowadzenia spalin) są bezpieczniejsze dla użytkowników niż nagrzewnice konwencjonalne z otwartą komorą spalania. Komin może być ułożony pionowo lub opcjonalnie poziomo przy spadku nie mniejszym niż 2 cm na 1 mb długości, z minimalną ilością kolan zgodnie z zaleceniami producenta.

Do zasysania powietrza do spalania i odprowadzenia spalin z nagrzewnic kondensacyjnych można stosować tylko przewody zalecane przez producenta, wykonane z odpowiednich materiałów - PCV (kondensat silnie korozyjny). Kondensat gromadzony jest w specjalnym zbiorniczku skąd poprzez syfon odprowadzany jest przewodem rurowym do instalacji odpływowej.

Wentylator spalin.

Wentylator spalin reguluje procesem spalania, czyli zasysaniem powietrza i odprowadzeniem spalin oraz zapewnia odpowiednią ilość powietrza do spalania, a także odprowadzenie spalin z wymiennika.

Filtr powietrza.

Nagrzewnica gazowa standardowo wyposażona jest w wymienny filtr włókninowy, który oczyszcza powietrze z kurzu, pyłów i wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Automatyka.

Zintegrowany moduł kontrolny - stanowi "mózg" urządzenia. Inicjuje i kontroluje pracę podzespołów. Zapamiętuje i sygnalizuje nieprawidłowości pracy całego urządzenia. Pozwala bez dodatkowej automatyki na podłączenie agregatu sprężarkowego, nawilżacza, jonizacyjnego filtru powietrza oraz na kaskadowe łączenie nagrzewnic powietrza.

Sterowanie.

Sterowanie gazowej nagrzewnicy powietrza realizowane jest poprzez programowalny termostatyczny regulator temperatury. Termostat ma możliwość podziału każdego dnia tygodnia na dowolne 4 strefy czasowe, co pozwala na regulowanie temperatury w ogrzewanych pomieszczeniach przez dzień i noc oddzielnie dla każdego dnia tygodnia. Posiada ustawienie trybu pracy wentylatora w sposób ciągły przy wentylacji pomieszczeń oraz w układzie automatyki z ogrzewaniem lub chłodzeniem.

BUDOWA

1. ZINTEGROWANY MODUŁ KONTROLNY stanowi "mózg" urządzenia. Inicjuje i kontroluje pracę podzespołów. Zapa miętuje i sygnalizuje nieprawidłowości w pracy. Pozwala bez dodatkowej automatyki na podłączenie klimatyzatora, nawilżacza, jonizacyjnego filtru powietrza oraz na kaskadowe łączenie urządzeń . 5 lat gwarancji.

2.WENTYLATOR SPALIN

zapewnia odpowiednią ilość powietrza do spalania oraz odprowadzenie spalin. Specjalna konstrukcja dla pieców ndensacyjnych gwarantuje odporność na korozję i hobieżną pracę. 5 lat gwarancji

3. ZAPALNIK ŻAROWY l JONIZACYJNY CZUJNIK PŁOMIENIA

bezpośredni zapalnik żarowy nie wymaga Dodatkowego palnika pilota i gwarantuje pewny zapłon. W czasie pracy pieca płomień jest monitorowany przez czujnik jonizacyjny. W przypadku zaniku płomienia na czas dłuższy niż 0,2 s odcinany jest dopływ gazu.

4. ZAWÓR GAZOWY

firmy Honeywell regulowany 24 V sygnałem z modułu kontrolnego zapewnia regulowany dopływ gazu do palników.

5. PALNIKI INŻEKTOROWE

nie wymagają regulacji mieszanki paliwowej

6. PRZECIWPRADOWY WYMIENNIK CIEPŁA

w całości wykonany ze stali nierdzewnej składa się z dwóch części : wymiennika rurowego z stali nierdzewnej 409 schładzającego wstępnie spaliny oraz wymiennika ze stali 29-4C gdzie zachodzi kondensacja pary wodnej i końcowa wymiana ciepła. Całość objęta jest dożywotnią gwarancją.

7. INTEGRALNY FILTR POWIETRZA

ma zasadnicze znaczenie dla czystości powietrza i żywotności urządzenia. Wygodny dostęp do filtrów sprawia że wymiana lub czyszczenie jest łatwiejsze

Zastosowanie

Domy, apartamenty, lokale o podwyższonym standardzieNie mogą przebywać w pomieszczenie gdzie temperatura może spaść poniżej 0oCSzczególnie tam, gdzie niskie koszty eksploatacji mają duże znaczenie

Cechy

Polecane dla tych inwestorów, którym zależy na niskich kosztach utrzymania obiektu Najbardziej popularne ze względu na stosunek ceny do możliwości i jakości Pozwalają na ograniczone ogrzewanie strefowe Najwyższe sprawności dochodzące do 106% Cicha praca Możliwość rozbudowania o pakiet klimatyzacji Możliwość rozbudowania o filtr jonizacyjny Możliwość rozbudowania o nawilżacz

Piec standardowy SGPN

Tanie i ekonomiczne piece. Polecane szczególnie dla tych, którzy chcą korzystać z zalet ogrzewania nadmuchowego przy zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych.

Cechy:

*Niska cena

*Można używać w pomieszczeniach okresowo nie ogrzewanych gdzie temperatura spada poniżej 0 stopni. (np: domy letniskowe)

*Nieduże wymiary pozwalają na montaż pieca w trudno dostępnych miejscach

*Doskonała sprawność oraz ekonomiczne zużycie paliwa

*Super cicha praca dmuchawy

*Wysoka niezawodność w trudnych warunkach, dzięki prostej konstrukcji urządzenia

Zastosowanie

* Domy (dla wersji ekonomicznych)

* Czasowo ogrzewane hale, warsztaty, magazyny

* Domki letniskowe

* Pomieszczenia, gdzie może panować temperatura poniżej 0oC

* Piwnice

Piec kondensacyjny RGRA i RGTA

Piece kondensacyjne firmy RHEEM są przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń nadmuchem ciepłego powietrza. Dzięki kondensacji pary wodnej ze spalin osiągają sprawność energetyczną 105% lub wyższą. Dobór odpowiednich komponentów gwarantuje bezawaryjną, bezpieczną, i oszczędną pracę. Najlepsze piece w najbardziej wymagających warunkach.